Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej. Proszę aby uczniowie posiadali maseczki, przy wejściu do szkoły zdezynfekowali ręce

- godz. 8:15 spotkanie z kl. II-VII, powitanie uczniów w nowym roku, przejście uczniów do sal lekcyjnych z wychowawcami. Na apel nie wchodzą rodzice ani osoby postronne.
- godz. 9:00 spotkanie z kl. I – ślubowanie. Na ślubowanie z jednym dzieckiem może wejść jeden opiekun, proszę pamiętać o maseczkach i zachowaniu 1,5 m odległości od innych osób,
- godz. 10:00 spotkanie z dziećmi przedszkolnymi. Na sale może wejść jeden opiekun z jednym dzieckiem, proszę pamiętać o założeniu maseczek i zachowaniu 1,5 m odległości od innych osób.

Autobus szkolny zabiera dzieci tak jak w roku szkolnym, odwóz godz. 9:15

Oferta Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie "W związku z nietypową sytuacją spowodowaną koronawirusem i brakiem możliwości bezpośredniego zaprezentowania oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021".

W czwartek 21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Z tej okazji sale lekcyjne zamieniły się w kwitnące ogrody pełne kwiatów i wiosennych motywów, a przebrani w wielobarwne stroje uczennice i uczniowie konkurowali o tytuł szkolnej Pani Wiosny. Zwieńczeniem święta był uczniowski pochód, który przeszedł ulicami Popowa oraz symboliczne pożegnanie zimy na szkolnym boisku.

1 kwietnia do naszej szkoły zawitał gość specjalny – pani doktor Barbara Klimasz, stomatolog.

W spotkaniu z panią stomatolog, które odbyło się pod hasłem „Aby zdrowe zęby mieć…” wzięły udział dzieci z przedszkola i klasy „0” oraz uczniowie klas I –III. Nasi najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, co służy oraz co szkodzi naszym zębom. Poznali pojęcia związane z budową zębów oraz całej jamy ustnej. Na plastikowych modelach ludzkiej szczęki mogli praktycznie przećwiczyć prawidłowe czyszczenie zębów.

Uczniowie naszej szkoły mają nie tylko okazję do zabawy, ale także możliwość kontaktu z najnowszymi nowinkami technologicznymi.

W poniedziałek na lekcję geografii do klasy VII i VIII został zaproszony pan Przemysław Wolnicki - główny konstruktor gliwickiej firmy „3DGence”,zajmującej się produkcją dukarek 3D, który przeprowadził dla uczniów prezentację pt. : „Wydarzenia technologiczne XX oraz XXI wieku”.