Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”

29 marca br. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”. Wzięło w nim udział łącznie trzynastu uczniów ze szkół podstawowych w Więckach, Wąsoszu Górnym, Rębielicach Królewskich i w Popowie.

Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”

29 marca br. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”. Wzięło w nim udział łącznie trzynastu uczniów ze szkół podstawowych w Więckach, Wąsoszu Górnym, Rębielicach Królewskich i w Popowie.

Uczestnicy konkursu wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Każdy recytator zaprezentował repertuar obejmujący utwór poetycki i krótki fragment prozy;  w grupie młodszej prozę można było zastąpić drugim utworem poetyckim. Łączny czas prezentacji nie mógł przekroczyć 6 minut.

Jury w składzie: wójt gminy Popów – p. Jan Kowalik, dyrektor GZS-P w Popowie – p. Rafał Bednarski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Popowie – p. Aleksandra Kijak-Sawska oraz nauczyciele – p. Małgorzata Woźniak i p. Grażyna  Myrda, oceniało: dobór repertuaru i interpretację tekstu, kulturę słowa, dykcję i wymowę oraz ogólny wyraz artystyczny.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria I-III

I miejsce – Małgorzata Grabowska, SP Popów

II miejsce – Maja  Ślusarczyk, SP Popów

III miejsce – Maja Bezulska, SP Wąsosz Górny

III miejsce – Nadia Łyżniak, SP Więcki

Kategoria IV-VI

I miejsce – Wera Łyżniak – SP Więcki oraz Bartosz Kalus – SP Popów

Kategoria VII- VIII

I miejsce – Jakub Grabowski – SP Popów

Laureaci pierwszych i drugich miejsc wezmą udział w eliminacjach powiatowych konkursu, które odbędą się 9 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. Już teraz trzymamy kciuki za naszych recytatorów!

Na wszystkich uczestników konkursu gminnego czekał ciepły posiłek, słodki poczęstunek i drobny upominek. Taka organizacja konkursu możliwa była dzięki wsparciu finansowemu wójta naszej gminy p. Jana Kowalika.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i piękne recytacje, które wszystkim dostarczyły wielu wzruszeń i emocji.

Zapraszamy serdecznie za rok!

{phocagallery view=category|categoryid=96|limitstart=0|limitcount=0}