IV SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

KARTKA ŚWIĄTECZNA”

3 kwietnia 2019 r. po raz kolejny w GZS-P nr 1 w Popowie został zorganizowany konkursu plastyczny pt.: „KARTKA ŚWIĄTECZNA” .

Celem konkursu było:

rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi:

propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych;

rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie samodzielnej aktywności twórczej uczniów;

rozwijanie wrażliwości estetycznej.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria: uczniowie klas I-III

II kategoria: uczniowie klas IV-VI

Do konkursu przystąpiło 48 uczestników: w kategorii I - 20 uczniów, w kategorii II - 28 uczniów.

Zadaniem uczniów było samodzielne wykonanie kartki świątecznej z przygotowanych przez siebie materiałów. Czas trwania konkursu: 2 godziny lekcyjne.

WYNIKI KONKURSU

W dniach 4 i 5 kwietnia 2019 r. nauczyciele i pracownicy szkoły, na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania, typowali spośród wszystkich prac po 5 kartek w kategorii klas I-III i w kategorii klas IV-VI.

Organizatorzy konkursu po przeliczeniu wszystkich głosów postanowili przyznać nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

Kategoria I - klasy I-III                                       Kategoria II – klasy IV-VI

I miejsce - Balbina Jura kl. II                                  I miejsce - Kinga Grzelak kl. IV

II miejsce - Piotr Wojtyra kl. I                                II miejsce – Kornelia Dusza kl. IV

III miejsce – Milena Lizurej kl. III                        III miejsce – Aleksandra Zatoń kl. IV

Wyróżnienia - Olga Kotowska kl. III Wyróżnienie – Jagoda Jura kl. IV

Martyna Stefaniw kl. II Dźbik Wiktoria kl. VI

Izabela Szczepaniak kl. V

Organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz dziękują uczniom za liczny udział w konkursie i wykonanie pięknych prac.

Organizatorzy; Aldona Drab

Halina Wolnicka