Uczniowie naszej szkoły mają nie tylko okazję do zabawy, ale także możliwość kontaktu z najnowszymi nowinkami technologicznymi.

W poniedziałek na lekcję geografii do klasy VII i VIII został zaproszony pan Przemysław Wolnicki - główny konstruktor gliwickiej firmy „3DGence”,zajmującej się produkcją dukarek 3D, który przeprowadził dla uczniów prezentację pt. : „Wydarzenia technologiczne XX oraz XXI wieku”.

Uczniowie naszej szkoły mają nie tylko okazję do zabawy, ale także możliwość kontaktu z najnowszymi nowinkami technologicznymi.

W poniedziałek na lekcję geografii do klasy VII i VIII został zaproszony pan Przemysław Wolnicki - główny konstruktor gliwickiej firmy „3DGence”,zajmującej się produkcją drukarek 3D, który przeprowadził dla uczniów prezentację pt. : „Wydarzenia technologiczne XX oraz XXI wieku”.

Podczas spotkania pan inżynier przedstawił kilka kluczowych wydarzeń, osobistości oraz wynalazków z lat 1900-2019.

Uczniowie na lekcjach geografii uczyli się o przemyśle zaawansowanych technologii, a  podczas tego spotkania mogli zobaczyć, jak działa drukarka 3D i powstaje wydruk. Poznali pokrótce historię firmy oraz budowę nowoczesnych drukarek, a także technologii druku 3D.

Na spotkaniu zostało zaprezentowane wydrukowane z nylonu ludzkie żebro, które wszczepiono pacjentowi cierpiącemu na raka kości oraz prototyp ramienia humanoidalnego robota. 

Na pamiątkę tego spotkania każda z obecnych na zajęciach osób otrzymała mały upominek w postaci modelu słonika lub smoka wydrukowanego na drukarce 3D.