1 kwietnia do naszej szkoły zawitał gość specjalny – pani doktor Barbara Klimasz, stomatolog.

W spotkaniu z panią stomatolog, które odbyło się pod hasłem „Aby zdrowe zęby mieć…” wzięły udział dzieci z przedszkola i klasy „0” oraz uczniowie klas I –III. Nasi najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, co służy oraz co szkodzi naszym zębom. Poznali pojęcia związane z budową zębów oraz całej jamy ustnej. Na plastikowych modelach ludzkiej szczęki mogli praktycznie przećwiczyć prawidłowe czyszczenie zębów.

1 kwietnia do naszej szkoły zawitał gość specjalny – pani doktor Barbara Klimasz, stomatolog.

W spotkaniu z panią stomatolog, które odbyło się pod hasłem „Aby zdrowe zęby mieć…” wzięły udział dzieci z przedszkola i klasy „0” oraz uczniowie klas I –III. Nasi najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, co służy oraz co szkodzi naszym zębom. Poznali pojęcia związane z budową zębów oraz całej jamy ustnej. Na plastikowych modelach ludzkiej szczęki mogli praktycznie przećwiczyć prawidłowe czyszczenie zębów.

Na koniec dzieci rozwiązywały krzyżówkę oraz zagadki dotyczące zdrowego stylu życia. Nie zabrakło także drobnych upominków za prawidłowe odpowiedzi, a na koniec - wspólnych fotografii.

Zajęcia te  odbyły się w ramach działalności SK PCK oraz XIII ogólnopolskiej edycji programu „Trzymaj Formę”. Spotkanie przygotowały panie Bożena Bejm i Grażyna Myrda.

DZIĘKUJEMY pani doktor Barbarze Klimasz za ciekawą lekcję. Mamy nadzieję na współpracę w następnych latach.