Spotkanie z iluzją.

Dla chętnych dzieci z przedszkola i szkoły w środę 13.11.2019 r. o godz. 8:15, cena: 10 zł

Uczniowie naszej szkoły mają nie tylko okazję do zabawy, ale także możliwość kontaktu z najnowszymi nowinkami technologicznymi.

W poniedziałek na lekcję geografii do klasy VII i VIII został zaproszony pan Przemysław Wolnicki - główny konstruktor gliwickiej firmy „3DGence”,zajmującej się produkcją dukarek 3D, który przeprowadził dla uczniów prezentację pt. : „Wydarzenia technologiczne XX oraz XXI wieku”.

1 kwietnia do naszej szkoły zawitał gość specjalny – pani doktor Barbara Klimasz, stomatolog.

W spotkaniu z panią stomatolog, które odbyło się pod hasłem „Aby zdrowe zęby mieć…” wzięły udział dzieci z przedszkola i klasy „0” oraz uczniowie klas I –III. Nasi najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się, jak dbać o higienę jamy ustnej, co służy oraz co szkodzi naszym zębom. Poznali pojęcia związane z budową zębów oraz całej jamy ustnej. Na plastikowych modelach ludzkiej szczęki mogli praktycznie przećwiczyć prawidłowe czyszczenie zębów.

W czwartek 21 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Z tej okazji sale lekcyjne zamieniły się w kwitnące ogrody pełne kwiatów i wiosennych motywów, a przebrani w wielobarwne stroje uczennice i uczniowie konkurowali o tytuł szkolnej Pani Wiosny. Zwieńczeniem święta był uczniowski pochód, który przeszedł ulicami Popowa oraz symboliczne pożegnanie zimy na szkolnym boisku.